Młodym zawodnikom pod wodzą Macieja Kasprzaka, niestety nie udało się awansować do najwyższej klasy rozgrywek juniorskich. W dwumeczu Zmierzyli się ze Stomilem Olsztyn. Oba te mecze widzewiacy przegrali.

W zeszłym tygodniu w pojedynku, który odbył się w Gutowie Małym, drużyna Stomilu wygrała 1:0. Strzelcem jedynej bramki został Mateusz Mętlicki, który w 28 minucie spotkania dostał podanie za plecy środkowych defensorów i po przyjęciu piłki płaskim strzałem pokonał Adama Uszyńskiego. Piłkarzom Widzewa nie udało się w żaden sposób odpowiedzieć.

Drugi mecz okazał się dla łodzian jeszcze gorszy. Mimo, że pierwsza połowa, która okazała się bezbramkowa, była lepsza w wykonaniu Widzewa, zaraz po przerwie to rywale wyszli na prowadzenie. W 51 minucie Stomil na prowadzenie wyprowadził Dawid Bogdański. 8 minut później, po trafieniu Pawła Grzybowskiego było już 2:0. Jakby tego było mało, w 87 minucie Bartosz Janowski strzelił bramkę samobójczą.

U-19: Stomil Olsztyn - RTS Widzew Łódź 3:0 (0:0)

1:0 - Dawid Bogdański 51'

2:0 - Paweł Grzybowski 59'

3:0 – Bartosz Janowski (gol samobójczy)

Stomil Olsztyn: Damian Kościński - Maksymilian Bladosz (52' Przemysław Duszak), Piotr Sobótka, Jakub Mosakowski, Piotr Chmielewski - Dawid Bogdański, Adam Bognacki, Paweł Grzybowski, Grzegorz Jatkiewicz (69' Adam Paliwoda), Aleksander Tomasz (61' Wiktor Bojarowski) - Mateusz Mętlicki.

Widzew Łódź: Jakub Piotrowski - Maciej Danaburski, Mateusz Miasopust (82' Kacper Pipczyński), Bartosz Janowski, Mateusz Wolski (63' Kamil Osajda), Mateusz Reszta, Robert Marcinkowski (62' Marcin Sieroń), Artur Amroziński (70' Tomasz Saliński), Krystian Oliński, Krystian Marcioch (46' Jakub Mąkosza), Grzegorz Brochocki (78' Błażej Gosik).

Żółte kartki: Maksymilian Bladosz, Mateusz Mętlicki (Stomil) - Mateusz Miasopust, Mateusz Reszta, Marcel Sieroń (Widzew).

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).