W ramach 595. urodzin Łodzi Widzew postanowił zaktywizować jej najmłodszych mieszkańców, organizując im specjalne zajęcia w Parku 3 Maja. Zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci urodzone w latach 2008-2011.

Główne obchody święta miasta włókniarzy w tym roku przypadają na niedzielę 29 lipca. Tego dnia atrakcje dla młodych łodzian przygotował również klub piłkarski Widzew, który przez wiele lat rozsławiał dobre imię Łodzi w całej Europie. Tym razem czerwono-biało-czerwoni stawiają na pracę u podstaw, ale też dobrą zabawę. Dlatego w niedzielę w godzinach 11:30 - 15:30 na obiektach Bazy Treningowej Widzewa w Parku 3 Maja (ul. Małachowskiego 5/7/9) odbędą się treningi pokazowe dla dzieci z roczników 2008-2011, które klub zorganizuje przy współpracy i dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Łodzi.

Żeby wziąć udział w zajęciach nie trzeba się wcześniej na nie zapisywać ani zgłaszać. Rejestracja uczestników odbędzie się na miejscu, pół godziny przed startem odpowiedniego treningu. O godzinie 12:00 rozpocznie się trening pokazowy dla roczników 2008/2009, o 13:30 zaś - 2010/2011 i młodszych. Zajęciom piłkarskim towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym konkursy z nagrodami. Tego dnia spotkać będzie można również piłkarzy pierwszej drużyny Widzewa Łódź.

- Zależy nam, żeby zaktywizować najmłodszych mieszkańców naszego miasta i zachęcić ich do zdrowego, sportowego trybu życia. treningi pokazowe będą znakomitą okazją do spróbowania swoich sił pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej, dla której praca z młodymi adeptami sztuki piłkarskiej to przede wszystkim wielka pasja. Obie strony powinny być ze spotkania bardzo zadowolone - podkreśla dyrektor Akademii Widzewa Marcin Płuska.