Nastąpił nagły zwrot akcji, jeśli chodzi o łódzkie kluby. Tym razem okazało się, że ŁKS Łódź, który w rozgrywkach trzeciej ligi zajął drugie miejsce i nie uzyskał awansu może jednak zagrać w drugiej lidze. Wszystko przez fakt, że zwycięzca trzecioligowej tabeli Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie nie uzyskał licencji na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Póki co nie wiadomo, jak rozwiąże się ta sprawa. Finishparkiet ma obecnie pięć dni na odwołanie się od tej decyzji.

Przedstawiamy oficjalny komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

Komisja w dniu dzisiejszym rozpatrzyła wnioski Klubów awansujących z II ligi do I ligi oraz Klubów III ligi do II ligi. Jednocześnie Komisja rozpatrzyła wniosek Klubu Górnik Łęczna na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018. Po przeanalizowaniu dokumentacji Komisja postanowiła:

I. Przyznać licencję na rozgrywki II ligi w sezonie 2017/2018 bez sankcji i nadzorów następującym Klubom:

  • ŁKS Łódź,
  • Lech II Poznań – licencja na stadion we Wronkach,
  • Garbarnia Kraków – licencja na stadion miejski w Niepołomicach.

II. Przyznać licencję na rozgrywki II ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi GKS 1962 Jastrzębie SA z nadzorem finansowym i sankcją regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 2000 zł w związku z naruszeniem kryterium F.01.

III. Nie przyznać licencji na rozgrywki II ligi w sezonie 2017/2018 następującym Klubom:

  • Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ze względu na nieprzedstawienie większości dokumentów wymaganych przez Podręcznik Licencyjny oraz niewskazanie stadionu spełniającego wymogi licencyjne dla Klubów II ligi.
  • Gwardia Koszalin – ze względu na liczne naruszenia kryteriów licencyjnych oraz niewskazanie stadionu spełniającego wymogi licencyjne dla Klubów II ligi.

IV. Przyznać licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem infrastrukturalnym następującym Klubom:

  • Raków Częstochowa,
  • Odra Opole,
  • Radomiak Radom.

V. Przyznać Licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi Puszcza Niepołomice z nadzorem infrastrukturalnym oraz z nadzorem z zakresu Personelu i Administracji.

VI. Przyznać licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi Górnik Łęczna z nadzorem infrastrukturalnym oraz finansowym, a także nałożyła na Klub ograniczenie wysokości wynagrodzeń.

Nadzory infrastrukturalne zostały nałożone na kluby awansujące do I ligi w związku z koniecznością realizacji zaleceń modernizacyjnych wynikających z raportów z wizytacji obiektów oraz w celu zamontowania oświetlenia zgodnego z kryterium I.10 Podręcznika Licencyjnego, do rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2017/2018.

Komisja rozpatrywała tylko wnioski Klubów III ligowych, które uzyskały awans sportowy do rozgrywek II ligi. W sytuacji gdy Klub, który awansował do II ligi ale nie otrzymał licencji na rozgrywki, weryfikowany był wniosek kolejnego Klubu z najwyższym miejscem w tabeli danej grupy.

Od powyższej decyzji klubowi przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN wnoszone za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.