Radna Monika Malinowska – Olszowy chce, aby w Łodzi ruszył program „Książka 60 Plus”.

Program miałby zakładać, że osobom starszym, po 60-tym roku życia, które mogą już nie mieć siły chodzić do biblioteki zostaną dostarczone książki do domu. Oczywiście za darmo. Program miałby również objąć osoby niepełnosprawne.

- Beneficjentami programu powinny być również osoby niepełnosprawne. Program „Książka 60 Plus” byłby kolejnym elementem zmian, które zostały przeprowadzone  w bibliotekach miejskich w 2017 roku, w wyniku których nastąpiło połączenie dzielnicowych Miejskich Bibliotek Publicznych wraz z ich filiami w jedną Bibliotekę Miejską. Zmiana ta już ułatwiła wypożyczanie i zwrot książek, dlatego też zasadnym wydaje się tę ideę rozwijać dalej i wychodzić naprzeciw mieszkańcom, szczególnie tym, którzy tego najbardziej potrzebują – mówiła na konferencji prasowej radna Monika Malinowska – Olszowy.

Pani radna chce, aby program mógł ruszyć jeszcze w tym roku. Z tego powodu złożyła interpelację do Prezydent Miasta Łodzi. Podobne programy działają już w innych miastach w Polsce, między innymi w Poznaniu czy w Słupsku.