Przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach do wielkich ruchów Disneya, który kupił między innymi LucasFilm za 4 mld dolarów czy 21st Century Fox już za 52 mld dolarów. Możliwe jednak, że w przeciągu najbliższego czasu to Apple spróbuje wykonać największą transakcję w historii pop kultury. Analitycy przewidują, że zarząd nadgryzionego jabłka spróbuje kupić platformę Netflix za 100 miliardów dolarów.

Według prognoz analityków Citi Apple może spróbować przejąć serwis w związku ze zmianami w prawie podatkowym w USA. Według nowych regulacji, które weszły w życie z początkiem 2018 roku amerykańskie firmy mają prawo bez ponoszenia kosztów i płacenia podatków przenieść do Stanów Zjednoczonych środki które zostały wypracowane na innych rynkach. Dzięki temu Apple może zyskać nawet 220 miliardów dolarów, które firma będzie mogła wykorzystać na rynku amerykańskim. Analitycy widzą 40% szans, że dojdzie do takiej transakcji.

Citi podało także, że jest jakieś 20-30% szans, że Apple spróbuje przejąć Disneya. Na 10% z kolei wyliczono szansę, że producent iphone’ów podejmie próbę przejęcia Electronics Arts albo Activision.