Kryminalni z V komisariatu KMP w Łodzi, 6.03 zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o popełnienie kradzieży z włamaniem w klasztorze w Łagiewnikach.

Dzięki działaniom policjantów odzyskano drogocenny, zabytkowy kielich liturgiczny, który jest wart blisko 15 tysięcy złotych.

20 listopada 2017 roku, z przeszklonej gabloty, znajdującej się w bocznej krypcie klasztoru w Łagiewnikach, nieznany sprawca skradł kielich liturgiczny o wartości 15 tys. złotych. Kradzież poprzedzona była rozmontowaniem skrytki, w której przechowywany był kielich. Policjanci szybko ustalili tożsamość potencjalnego sprawcy. Jednak mężczyźnie dość skutecznie udawało się unikać organów ścigania poprzez liczne zmiany miejsc swojego pobytu. W ręce kryminalnych podejrzany wpadł w dniu 6 marca 2018 roku, w czasie gdy odwiedził swoją konkubinę. 29-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa oraz opisał jego przebieg. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze policji dotarli do miejsca ukrycia kielicha. Uszkodzony przedmiot znajdował się w pustostanie, który zajmował wcześniej podejrzany. Zatrzymany stwierdził, że pociął kielich po to, by móc go łatwiej sprzedać. Za popełnienie przestępstwa kradzieży z włamaniem grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi V Komisariat Policji KMP w Łodzi.