Dziewiątego lutego podczas konferencji prasowej w której udział wzięli prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz przedstawiciel Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi Marcin Dyguda zaprezentowano projekt rynku Kobro.

Rynek Kobro będzie najważniejszym placem w Nowym Centrum Łodzi. Połączy teren między EC1, budowaną Bramą Miasta oraz Dworcem Łódź Fabryczna. Rynek ma zostać głównym miejscem na którym mają się odbywać imprezy kulturalno – rozrywkowe, dodatkowo miasto liczy na to, że rynek stanie się miejscem spotkań dla łodzian.

Razem z placem, przebudowie zostanie poddana ulica Hasa. Ma ona zostać zmieniona w zielony pasaż z fontannami oraz miejscami na sezonowe ogródki. Ulica Hasa ma zostać przeznaczona dla pieszych i rowerzystów. Samochody mają mieć na nią wstęp jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Pod rynkiem zostanie stworzony parking podziemny, który ma pomieścić 300 samochodów. 6,5 metra pod ziemią powstanie także podziemna ulica. Prowadzić do niej mają dwa zjazdy od strony ulicy Kilińskiego oraz od strony ronda znajdującego się koło alei rodziny Scheiblerów.

Jeszcze w lutym ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę w systemie zaprojektuj – zbuduj. Miasto chce aby budowa rozpoczęła się za rok, a całość inwestycji miałaby zostać zakończona w 2022 roku.