Ósmego lutego w związku z tłustym czwartkiem łódzcy policjanci postanowili nagradzać kierowców za jazdę zgodną z przepisami… pączkami.

Akcja została nazwana „Słodki przepis na bezpieczeństwo”. Od godziny dziewiątej rano patrole łódzkiej drogówki w różnych rejonach miasta oceniały zachowanie kierowców oraz pieszych. I w ten sposób, jeśli kierowca zatrzymywał się aby przepuścić pieszego na pasach w nagrodę otrzymywał pączka.

- Każda okazja jest dobra do zwracania uwagi na to jak duży wpływ na wspólne bezpieczeństwo ma każdy uczestnik ruchu drogowego. Słodką niespodziankę otrzymają te osoby spośród kierujących i pieszych, które przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym dając tym samym przepis na bezpieczeństwo - mówi mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. 

Wielu kierowców nie kryło pozytywnego zdziwienia całą akcją. W momencie zatrzymania kierowcy byli pewni, że otrzymają mandat karny za nie przestrzeganie przepisów. Niestety nie obyło się także i bez tego drugiego. Jednak gratulujemy każdemu, kto tym razem zamiast mandatu otrzymał pączka.