Jak co roku Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowało listę najlepszych szkół średnich. Najwyżej z łódzkich szkół uplasowało się Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej, łódzka placówka zajęła 21 miejsce, co jest najwyższą lokatą tej szkoły. Na 23 pozycji uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.

W tym roku szkoła obchodzi dziesięciolecie istnienia. W momencie powstania była drugą szkołą w Polsce, która nawiązała współpracę z uczelnią wyższą. Obecnie w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej uczy się 290 uczniów podzielonych na jedenaście klas. Uczniowie tego liceum mogą się pochwalić sporymi sukcesami. Do najważniejszych z nich należą: 20 miejsce Jakuba Szczepnika na liście uczniów, którzy najlepiej zdali maturę, oraz 3 miejsce na świecie w międzynarodowej olimpiadzie fizycznej zdobyte przez Juliusza Neumana.

Najlepszą szkołą w Polce wybrano XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Na liście 50 najlepszych znalazło się jeszcze łódzkie XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa, które znalazło się na 35 miejscu.