750 w 2016 roku, 1100 w 2017 roku i 850 w 2018 roku - to ilość nowych mieszkań, które powstały bądź są w budowie na Starym Polesiu w Łodzi. Najnowsze z nich, znajdujące się na Osiedlu Łąkowa, właśnie zostały oddane do użytku. Obecnie na Polesiu pięciu developerów buduje kilkaset nowych mieszkań.- To nasz ostatni projekt, z którego jesteśmy bardzo dumni. Jego realizacją wpisujemy się w rewitalizację Łodzi. Zdecydowaliśmy się na budowę mieszkań na zdegradowanych pofabrycznych terenach. Do użytku oddajemy aż 290 nowych mieszkań o zróżnicowanym metrażu - powiedział Krzysztof Suskiewicz, przedstawiciel Archicom S.A., dewelopera, który zrealizował inwestycję.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska: - Budowa nowych mieszkań na Starym Polesiu idealnie wpisuje się nie tylko w ideę rewitalizacji, ale też w koncepcję rozbudowy Łodzi do wewnątrz. Jest to oferta nie tylko mieszkaniowa, ale i inwestycyjna. Nowi mieszkańcy starych zrewitalizowanych terenów dadzą okolicy nową energię. Życzę, by wszystkim nowym mieszkańcom dobrze się tutaj żyło.Osiedle Łąkowa powstało na terenach kompleksu Fabryki Towarów Bawełnianych, zbudowanej w 1897 roku przez Juliusza Kindermanna przy ul. Łąkowej 27a. Stanowi połączenie nowoczesności z historycznym otoczeniem, dzięki zastosowanym materiałom elewacyjnym oraz wkomponowaniu fragmentów ocalałych murów w architekturę osiedla i bryły budynków.

Na osiedle składają się cztery budynki, mające od pięciu do ośmiu kondygnacji nadziemnych. Łącznie znajduje się w nich 290 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Inwestycja posiada 16 garaży indywidualnych, a pod budynkami, w dużym garażu podziemnym znajduje się 307 miejsc parkingowych. Przy budynkach zamontowano stojaki rowerowe, na zewnątrz znajdują się też ławki. Do dyspozycji mieszkańców, w centralnym punkcie osiedla, jest duży, ogrodzony plac zabaw. Część mieszkań na parterze posiada własne ogródki, a te na najwyższych kondygnacjach tarasy widokowe.