Kamienica przy ul. Tuwima 46 zmieni swoją funkcję. Będzie budynkiem biurowo-usługowym. Pojawi się także interesująca przeszklona boczna fasada.

Trwają intensywne prace przy przebudowie zabytkowej kamienicy przy ul. Tuwima 46, gdzie powstanie najnowocześniejsza w Łodzi miejska biblioteka, lokale komercyjne i kreatywne oraz biura dla pracowników EC1. Budynek remontowany w ramach rewitalizacji obszarowej śródmieścia ma być gotowy do końca tego roku. Jak podkreśla Joanna Skrzydlewska, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji UMŁ, prace przebiegają zgodnie z planem i są na bardzo zaawansowanym etapie: - Jeszcze w tym roku inwestycja zostanie zakończona i będziemy mieć do czynienia z tym, co jest istotą rewitalizacji, czyli ożywieniem tej przestrzeni poprzez poprawę jakości życia mieszkańców, zacieśnianiem ich więzi społecznych oraz tworzeniem nowych przestrzeni do prowadzenia działalności gospodarczej.

Kamienica przy ul. Tuwima 46 całkowicie zmieni swoją funkcję. Z mieszkalnej stanie się biurową, z lokalami usługowymi dla kreatywnych. Na parterze będą powierzchnie handlowo-usługowe, a główną część budynku po remoncie zajmą biura EC1 oraz położona na trzech kondygnacjach biblioteka publiczna. Będzie to możliwe dzięki dobudowaniu nowych oficyn, które uzupełnią zabytkową zabudowę. Podwórko kompleksu zostanie zagospodarowane na przyjazną zieloną przestrzeń z drzewami, krzewami i małą architekturą.

 - W chwili obecnej jesteśmy po zakończeniu prac żelbetowych związanych z nowym budynkiem. Trwają prace przy wzmocnieniu stropów drewnianych w zabytkowym budynku frontowym. Układane są instalacje sanitarne i elektryczne, a w najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z mansardą i z odnawianiem detalu architektonicznego na elewacji frontowej - zapowiada dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszka Kowalewska-Wójcik.

Koszt rewitalizacji kamienicy przy ul. Tuwima 46 wynosi 29 mln zł, a zaplanowany termin zakończenia inwestycji to 13 grudnia br.