MPK-Łódź zakupił nowy tramwaj, tyle że... imprezowy. To jedna z najlepszych weekendowych wiadomości dla imprezowiczów.

Imprezowy tramwaj w Łodzi to nie lada gratka dla koneserów szalonych imprez. MPK-Łódź zakupił od przewoźnika w Helsinkach niesamowity tramwaj Düwag GT8N. Poza obłędnym wyglądem z zewnątrz, posiada także ciekawe wnętrze. Jest wyposażony w system nagłaśniający, w siedzeniach zamontowane są stoliki, do tego znajdują się tam dwie kanapy, a dodatkowo można wnętrze podświetlić w trzech kolorach. Wykorzystany będzie podczas wydarzeń z okazji 120-lecia komunikacji miejskiej oraz innych także prywatnych imprez.

- Tramwaj umownie nazwaliśmy „imprezowym”, mamy nadzieję, że ta nazwa się przyjmie – mówi Krzysztof Kamiński, wiceprezes MPK-Łódź. – Pojazd nie jest przeznaczony do jeżdżenia na regularnych liniach, ale będzie służył do tego, żeby odbywały się w nim różnego typu imprezy. Pomysłów na wykorzystanie mamy już w tej chwili sporo, ze względu na 120-lecie istnienia komunikacji miejskiej w Łodzi. Mam jednak nadzieję, że również łodzianie będą z niego korzystali, chociażby na jakieś wieczory panieńskie lub kawalerskie.

Düwag GT8N przyjechał do Łodzi z Helsinek, gdzie znany był jako „Tramwaj kulturalny”. Został wyprodukowany w 1962 roku i przeszedł dwie modernizacje – w 1992 i 2010 r. (wówczas zyskał obecny wygląd). Ma 52 miejsca siedzące i 120 stojących. Pojazd kosztował 6 tys. euro.