To wyjątkowe święto bliskich nam osób – babci, która zawsze każe zjeść obiad do końca i dziadka, który nie raz, nie dwa, ratował nas z opresji. To szczególne osoby, które są z nami od dzieciństwa, dlatego też warto w tym dniu pamiętać o nich i podarować im chociaż mały upominek.

Wszyscy doskonale wiemy, że w pewnym wieku należy bardziej dbać o zdrowie, więc na pewno przydatnym prezentem będą niektóre suplementy diety. Zapewniają one odpowiednią ilość magnezu w diecie, by układ nerwowy pracował prawidłowo i by kurczliwość mięśni również była na odpowiednim poziomie. Takie preparaty redukują też zmęczenie, wspomagają funkcjonowanie stawów, kości, wspomagają pracę kory mózgowej, a przecież każdy chce by dziadkowie żyli jak najdłużej w jak najlepszej kondycji psycho-ruchowej.
Jeśli dziadkowie lubią wspominać swoje dawne czasy, wyjazdy, czy też spotkania rodzinne, możemy stworzyć album zawierający ich zdjęcia zrobione na przestrzeni lat - takie kalendarium ich życia. W Internecie można znaleźć wiele ciekawych szablonów, dzięki którym album będzie wyglądał bardziej interesująco i będzie stanowił niezwykłą pamiątkę.
Kolejnym ciekawym podarunkiem mogą być prezenty spersonalizowane, dedykowane wyłącznie wybranej osobie. Świadczą one o zaufaniu i szacunku. Można wybrać np. portfel, długopis, kubek, pudełko ozdobne czy nawet wazon. Odpowiedni warsztat może wygrawerować na danej rzeczy dedykację, bądź myśl przewodnią, co na pewno będzie przywodzić na myśl obdarowanemu ten dzień, w którym otrzymał nietuzinkowy upominek. Takie podarki są jedyne w swoim rodzaju i unikatowe.
Standardowo zaś kwiatek, kartka, słodkości, trunek, czy też ulubiony zapach, na pewno sprawią dziadkom radość. 
Ale tak naprawdę najważniejszym dla dziadków jest nasza pamięć, obecność, uścisk, całus i czas który im poświęcimy w tym dniu. Chodzi bowiem o czas, o tę chwilę która będzie wolna od telefonu, komputera, zgiełku pracy czy gonitwy w interesach, a będzie poświęcona im, waszym dziadkom. Na pewno zobaczycie szeroki uśmiech na ich twarzach, być może zakręci się też łezka szczęścia w ich oku.