Siódmego stycznia odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Nauki i Techniki EC1. Goście mogli wybrać się na obejrzenie eksponatów przedstawionych w trzech różnych ścieżkach edukacyjnych: „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji” oraz „Mikroświat – Makroświat”.

Na otwarciu pojawiła się oczywiście pani prezydent miasta Hanna Zdanowska, wraz z ostatnim dyrektorem elektrociepłowni EC-1 Andrzejem Boroniem. Goście razem z dyrektorem EC1 Błażejem Moderem złożyli w kapsule czasu przedmioty, które mają upamiętnić ten dzień.

Zwiedzający za jedną z najlepszych ekspozycji uznali oryginalne wnętrza oraz odwzorowane historyczne elementy na ścieżce „Przetwarzanie energii”, która krok po kroku prezentuje działanie elektrowni konwencjonalnej.

Za najlepszy element ścieżki „Mikroświat – Makroświat” można uznać „Strefę Głębokiego Mroku”. Jest to rozszerzenie oferty Planetarium EC1, możemy tam zwiększyć naszą wiedzę na temat wszechświata. Zwiedzający mieli możliwość przeniesienia się na Międzynarodową Stację Kosmiczną dzięki specjalnemu symulatorowi, który został oparty na bardzo popularnej ostatnio technologii wirtualnej rzeczywistości.

Za to na ścieżce „Rozwój wiedzy i cywilizacji” możemy nie tylko poznać osiągnięcia ludzkości, które doprowadziły do naszego rozwoju ale także samodzielnie wykonać eksperyment naukowy.

A nam nie pozostaje nic innego jak zaprosić Państwa do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca. Do zobaczenia!