Sokół Aleksandrów Łódzki oficjalnie odmówił sprzedaży Bartosza Mroczka łódzkiej drużynie. Dlatego Widzew od razu obrał nowy cel - i bardzo możliwe, że do Łodzi przeprowadzi się były król strzelców ekstraklasy, Robert Demjan.

Obaj zawodnicy od dłuższego czasu znajdują się na liście życzeń Franciszka Smudy. Sokół Aleksandrów na poważnie myśli o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej i od początku było wiadomo, że wyciągnąć Mroczka z Aleksandrowa będzie bardzo trudno, tym bardziej, że miałby odejść do najpoważniejszego rywala w walce o awans.

Inny problem był z zakontraktowaniem Demjana. Tutaj na przeszkodzie stanęły żądania finansowe piłkarza. Jednak obecnie do dogadania zostały szczegóły kontraktu a sam piłkarz musi jeszcze przejść testy medyczne. Słowak jest typem napastnika jakiego potrzebuje Widzew. Piłkarz jest typowym lisem pola karnego, który świetnie kończy akcję. A kogoś takiego wybitnie w Łodzi brakuje. Napastnik gra obecnie w FK Iskra Borcice. Zespół ten występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym na Słowacji.

Bardzo możliwe również, że Widzew w tym okienku transferowym będzie bardzo aktywny. Nikt nie wyobraża sobie, aby łodzianie na kolejny rok zostali w trzeciej lidze.