W sobotę i niedzielę stadion miejski przy al. Unii Lubelskiej 2 będzie należał do rugbistów. Dwanaście drużyn przez dwa dni będzie walczyło w czwartym i ostatnim w tym roku turnieju cyklu Rugby Europe Sevens Grand Prix Series, który wyłoni mistrza Starego Kontynentu w siedmioosobowej, olimpijskiej odmianie rugby.

Po trzech wcześniejszych turniejach – rozegranych w Moskwie (Rosja), Marcoissis (Francja) i Exeter (Anglia) – największe szanse na tytuł mistrzowski mają Irlandczycy, którzy z dorobkiem 56 pkt. są na pierwszym miejscu w tabeli. Kolejne pozycje zajmują: 2. Anglia (46), 3. Rosja (44), 4. Niemcy (42), 5. Francja (32), 6. Portugalia (32), 7. Włochy (27), 8. Walia (22), 9. Gruzja (15), 10. Hiszpania (14), 11. Polska (7) i 12. Szwecja (5).

Ostatni turniej rozpocznie się w sobotę o godz. 10 od spotkań grupowych. W tej fazie rywalizacji biało-czerwoni zagrają z: Rosją (11.50), Walią (14.35) i Niemcami (17.20). Dzień później od godz. 10 rozgrywana będzie pucharowa faza turnieju, po której odbędzie się uroczyste zakończenie rywalizacji, wręczenie pucharów i nagród.

Bilety na cały turniej kosztują 10 zł (normalny) oraz 5 zł (ulgowy) i będą dostępne w kasach stadionu. Dzieci w wieku poniżej 6 lat będą wpuszczane na obiekt za darmo i z pewnością nie będą się nudziły. Rywalizacji rugbistów towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, m.in. dmuchane tory przeszkód, miejsca do gier i zabaw dla dzieci oraz strefę foodtruck'ów.