Podczas Halowych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Birmingham łodzianin Adam Kszczot zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów. Na swoim koncie miał już srebro i brąz, teraz okazał się bezkonkurencyjny.

Adam Kszczot, na co dzień trenujący w Rudzkim Klubie Sportowym był faworytem tej konkurencji. W półfinale odpadł mu groźny rywal Donovan Brazier. Jego zwycięstwo było zatem bardzo przekonujące. Drugi na mecie Amerykanin Drew Windle stracił do Polaka ponad 0,5 s. Ostatecznie został zdyskwalifikowany i srebro powędrowało do Saula Ordoneza z Hiszpanii.

Kszczot bieg finałowy rozpoczął w swoim stylu – spokojnie, biegnąc na czwartej pozycji przez 400 metrów. Później jednak znacznie przyspieszył i wysunął się na prowadzenie. Do mety dobiegł mając swoich rywali daleko za plecami. To pierwszy złoty medal naszego zawodnika na HMŚ. Wcześniej Kszczot zdobył srebro (w 2014 roku) oraz brąz (w 2010 roku). W sumie ma już pięć medali MŚ oraz sześć (w tym pięć złotych) ME. Do kolekcji brakuje jeszcze tylko medalu z igrzysk olimpijskich. Najbliższa okazja za dwa lata w Tokio.

Wyniki biegu na 800 metrów mężczyzn: 

  1. Adam Kszczot (Polska) – 1.47,47
  2. Saul Ordonez (Hiszpania) - 1.48,01
  3. Elliot Giles (Wielka Brytania) – 1.48,22