Film, którego reżyserami są Dorota Kobiela i Hugh Welchman został nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody – Oscara, w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany.

Film, którego reżyserami są Dorota Kobiela i Hugh Welchman został nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody – Oscara, w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. Konkurentami tej produkcji będą dzieła ,,Coco’’, ,,Fernando’’, ,,The Breadwinner’’ oraz ,,Dzieciak rządzi’’.

Produkcja przedstawiona jest z perspektywy Armanda Roulina, któremu ojciec, będący przyjacielem Vincenta van Gogha, zlecił dostarczenie listu od Vincenta (który popełnił samobójstwo) do jego brata – Theo van Gogha. Okazuje się jednak, że Theo również nie żyje. Armand próbuje rozwikłać zagadkę podejrzanej dla niego śmierci Vincenta, gdyż sądzi, że nie było to samobójstwo.

,,Twój Vincent’’, jest pierwszym w historii filmem pełnometrażowym, który w całości został stworzony techniką malarską. Z ponad 5 tysięcy nadesłanych przez malarzy zgłoszeń, do nakręcenia filmu wybrano ich 125 z 20 krajów, 65 z Polski oraz 60 zagranicznych. Do wyprodukowania filmu wykorzystano aż 65 tysięcy obrazów. Łącznie użyto aż 3 tysiące litrów farby .

90 gala wręczenia Oscarów odbędzie się 4.03.2018 r. w Los Angeles.
Trzymamy kciuki!