Sieć kin Helios jakiś czas temu zapoczątkowała cykl seansów "Kultura dostępna". Dzięki tej inicjatywie mamy szanse zobaczyć polskie filmy, które zniknęły już z repertuarów kin i do tego cena biletu na seans jest bardzo atrakcyjna.

W centrum handlowym Sukcesja w Łodzi, w której znajduje się  kino Helios, również mamy okazję brać udział w tych wydarzeniach. W każdy czwartek o godzinie 13 oraz 18 wyświetlany jest film, który już nie jest w bieżącej ofercie kina, jednak w jakiś sposób zasługuje na ponowne zawitanie na ekranie kinowym. Dzisiaj grany jest "Pokot" Agnieszki Holland, film bardzo dobry, który warto zobaczyć. Za tydzień za to, czyli 11 stycznia, wyświetlany będzie film doceniany przez wszystkich krytyków filmowych oraz zdobywca wielu nagród festiwalowych, a mianowicie "Ptaki śpiewają w Kigali". Cała lista filmów wraz z terminami dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej kina Helios. Do wybrania się do kina zachęca również cena biletu, która wynosi zaledwie 10 zł.
                                                                                                                 
Projekt "Kultura dostępna" pozwala poszerzyć grono odbiorców polskich filmów. Jest to bardzo dobra okazja na wybranie się do kina, szczególnie że cena jest bardzo atrakcyjna. Zachęcamy do odwiedzenia kina i nadrobienia zaległości w polskiej kinematografii.