Według prestiżowego rankingu Lonely Planet Best in Travel, który wskazał najatrakcyjniejsze miejsca do odwiedzenia w 2019 roku, Łódź znalazła się na 2. miejscu, zostawiając za sobą Malediwy czy park narodowy Great Smoky Mountains w USA.


Przeznaczeniem mieszkania kupionego w charakterze inwestycji nie musi być tylko wynajem długoterminowy – dobrze zarządzany wynajem krótkoterminowy może być równie opłacalny. To trend, który na stałe zaczyna wpisywać się w rynek nieruchomości. Co więcej, jest ciekawym rozwiązaniem, nie tylko na okres letni. Według ekspertów homla.pl wciąż trwa złoty okres na inwestowanie w mieszkania na wynajem dla turystów, zwłaszcza że z roku na rok liczba bukowanych przez nich miejsc noclegowych w Polsce wzrasta.

Inwestowanie w nieruchomości wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. Jest to bowiem jedna z najbezpieczniejszych form ulokowania kapitału, która jednocześnie zapewni stały zysk. Pod wpływem popularności portali internetowych, zajmujących się pośrednictwem w wynajmie, jak i zwiększającym napływem turystów korzystających z baz noclegowych, coraz więcej osób decyduje się na wynajem krótkoterminowy. Jest to ciekawe i opłacalne rozwiązanie. Stanowi również dobrą alternatywę wynajmu długoterminowego – ten pierwszy zapewnia zwroty z najmu sięgające nawet od 8 do 10%, gdzie w drugim przypadku osiąga się je w wysokości 3-4%. Z czego wynikają takie kalkulacje? Wynajem krótkoterminowy prowadzi się maksymalnie do tygodnia – w tym czasie wynajmując mieszkanie czteroosobowej rodzinie, po konkurencyjnej cenie do oferty hotelowej, najemca jest w stanie zarobić nawet 1400 zł. Co natomiast przyciąga turystów do prywatnych kwater? Przede wszystkim większa niezależność i komfort – przyjezdnych nie obowiązują sztywne godziny check-in check-out, często mają do dyspozycji własną kuchnię, balkon czy ogród.  Czy jednak wynajem krótkoterminowy zapewni stały zwrot, również poza sezonem wakacyjnym? O tym, jak duże jest zapotrzebowanie na miejsca noclegowe przez turystów oraz jaka jest ich tendencja, pokazują poniższe statystyki.

Łódź przez wielu jeszcze do niedawna uważana za mocno industrialne miasto niewątpliwie zyskuje na atrakcyjności, stając się przyjaznym miejscem, z różnorodną, przystępną ofertą kulturalno-rozrywkową. Jej walory turystyczne dostrzegają nie tylko rodacy, ale i zagraniczne media. Potwierdzeniem na to jest obecność w czołówce najlepszych i najciekawszych miejsc do odwiedzenia przez miłośników podróży, według prestiżowego rankingu Lonely Planet Best in Travel, który wskazał

najatrakcyjniejsze miejsca do odwiedzenia w 2019 roku. W tegorocznym zestawieniu Łódź znalazła się na 2. miejscu, zostawiając za sobą Malediwy czy park narodowy Great Smoky Mountains w USA. Dzięki renomowanemu odznaczeniu Łódź z pewnością przyciągnie wielu nowych turystów, a to z kolei stworzy świetną perspektywę biznesową nie tylko dla przedsiębiorców, ale i właścicieli nieruchomości, oferujących bogatą ofertę noclegową. – Zakup mieszkania pod inwestycję to jedno z najbardziej opłacalnych i pewnych rozwiązań ulokowania własnego kapitału. Widzimy tendencję, że coraz więcej nabywców postanawia postawić na wynajem krótkoterminowy. Projektując nasze nowe osiedle Primo w łódzkim Śródmieściu, przewidzieliśmy oczekiwania Klientów, decydujących się na późniejszy wynajem zakupionego mieszkania. Lokale są ustawne i funkcjonalne, dzięki czemu pozwalają na dowolną aranżację wnętrza, zgodnie z aktualnymi potrzebami najemców – niezależnie od tego czy jest to para czy kilkuosobowa rodzina. Co więcej nasza nieruchomość położona jest w dogodnej lokalizacji, w centrum miasta, tuż przy Dworcu Łódź Fabryczna, zapewniając wynajmującym doskonałą bazę wypadową w docelowe miejsce – tłumaczy Anna Skotnicka-Ryś, Kierownik Sprzedaży Profbud.