Firma Airbus, która jako pierwsza na świecie na poważnie zajęła się stworzeniem latającej taksówki poinformowała, że maszyna znajduję się w ostatniej fazie projektowej. Testy pojazdu zaplanowano na koniec przyszłego roku.

Pierwsze loty mają odbywać się jeszcze bez pasażerów, głównie ze względów bezpieczeństwa. Późniejsze testy mają się jednak odbywać już z pilotem i trójką pasażerów. Airbus planuje, że ich latająca taksówka pojawi się do ogólnego użytku już w roku 2023. Początkowo maszyna ma być obsługiwana przez pilota ale z czasem ma przejść na całkowitą automatykę lotu.

Sama taksówka ma unosić się dzięki czwórce śmigieł. W założeniu ma to zmniejszyć hałas a także zmniejszyć rozmiar całej maszyny. Obecnie możemy obserwować podobny projekt w Arabii Saudyjskiej. Jednak tamtejszy Volocopter służy raczej jako ciekawostka dla bogaczy. Francuska firma chce stworzyć ogólnie dostępną sieć latających taksówek. Choć znając życie pewnie niedługo usłyszymy o innych firmach, które zamierzają zająć się tym tematem.