Wyjątkowa lekcja dotyczyła historii łódzkich wodociągów oraz czystej wiedzy o samej wodzie. Zajęcia miały miejsce na obiekcie sportowym przy al. Piłsudskiego 138. Jest to dom piłkarzy Widzewa Łódź – jednego z dwóch największych klubów w Łodzi.

W przyszłym tygodniu kolejni uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w takiej nietypowej formie zajęć.

- Inicjatywa zorganizowania nieformalnych lekcji o szeroko pojętej ekologii czy ciekawostkach związanych z Łodzią należy do kibiców Widzewa oraz klubu za co dziękuję. Taka nieformalna lekcja, w sali z widokiem na stadion i zwiedzanie samego obiektu na pewno będzie dla uczniów atrakcyjna. Kolejne zajęcia, już we wrześniu, chętnie poprowadzą pracownicy naszych spółek, przewodnicy po Łodzi, dziennikarze związani ze sportem. Jestem pewien, że uczniowie nie będą się nudzić - mówił  Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

Zajęcia prowadzi Piotr Kurzawa, menadżer ulicy Piotrkowskiej. W czerwcu odbędą się jeszcze tylko 2 lekcje, ale jest to spowodowane zbliżającymi się wakacjami. Od września uczniowie podstawówki będą ponownie zabierani na takie lekcje. Każda z nich zakończy się spotkaniem z gościem specjalnym oraz zwiedzaniem stadionu.