Ponad 73 firmy zaproponowały w tym roku ponad 400 miejsc pracy stażystom. Jest to nowy rekord.

Do samego programu zgłosiło się ponad 4,5 tysiąca osób. Każdy z wybranych stażystów otrzyma wyagrodzenie w wysokości 1300 zł brutto za każdy pełny przepracowany miesiąc. W poprzenich latach pensja przyjętych wynosiła 900 zł brutto. Jeśli stażyści sprawdzą się możliwe jest, że zostaną przyjęci do firmy. Staże potrwają od początku lipca do końca września

- Bardzo się cieszę, że możemy wspierać miasto i łódzkie uczelnie w podnoszeniu kwalifikacji studentów. Nasi pracownicy czują się zżyci z Łodzią, to miasto dało nam świetne wykształcenie i super pracę, mamy dług, który chcemy spłacić i budować silne IT w Łodzi - powiedział Konrad Piekarski, Site Manager Mobica.

Chcemy, by program „Młodzi w Łodzi" intensywnie się rozwijał, bo pozwala młodym ludziom pozyskać praktyczne umiejętności i zdobyć pracę - mówiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, jednocześnie dziekując wszystkim przedsiębiorcom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji.

- Korzystanie z platformy „Młodzi w Łodzi" daje nam ogromną szansę budowania marki dobrego pracodawcy. Program ten znacznie ułatwia współpracę między studentami, poszukującymi staży i pracodawcami. Naszym celem jest pokazanie młodym ludziom, że warto zostać i pracować w Łodzi – dodał Radosław Kozłowski, prezes Zarządu SEQR Poland.